Robert Němec

ředitel

Robert Nemec

telefon: +420-608 888 310
e-mail: nemec@robertnemec.com

Co pro vás dělá

Robert Němec má na starosti kontakt s VIP klienty, vytváří pro vás marketingové strategie, věnuje se marketingu vašich projektů, SEO, public relations, emailovému marketingu, UX a CRO a řídí firmu RobertNemec.com.

Často také pořádá přednášky, semináře a školení.

Od jara 2010 vyučuje předmět Webová analytika na Masarykově univerzitě. Zároveň vede studentům diplomové práce.

Vzdělání

Mgr. Robert Němec vystudoval psychologii a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Na gymnáziu absolvoval studijní pobyty na Wycliffe College v Stonehouse (1995), v rámci vysoké školy pak na Norwegian University of Science and Technology v Trondheimu (1999) a na Schillerově univerzitě v Heidelbergu (2003).

Jeden semestr studoval obor podnikání na Yale University (2012) s hodnocením A, B+ a A.

Členství a certifikace

Robert Němec je členem Internet Society (ISOC) a British Web Design and Marketing Association.

Robert Němec má následující certifikace:


Působí jako expertní člen v Gerson Lehrman Group Media Council. Je členem panelu Economist Intelligence Unit, sesterské společnosti týdeníku The Economist, a panelu Online Executive Panel společnosti McKinsey & Company.

Zkušenosti

Robert Němec pracoval v rámci svých firem pro klienty jako jsou T-mobile CZ, T-mobile UK, DATART International, AAA AUTO, Parfums.cz, Pfizer, Merck/MSD, Mountfield, Ministerstvo zahraničních věcí, MAFRA (iDNES.cz), ECM, NetCentrum.cz (Centrum.cz), GTS Novera, Fujifilm, Broker Consulting a desítky dalších.

První zkušenosti s podnikáním získal Robet Němec ještě jako malé dítě za komunismu, kdy nelegálně přeprodával noviny, prodával po karlovarských kavárnách květiny z babiččiny zahrádky a čistil lázeňským hostům na ulici boty.

První větší peníze ale vydělal až při Sametové revoluci, kdy mu bylo deset let. Nejprve vyráběl odznaky Občanského fóra a Václava Havla, které následně prodával. Později zjistil, že je efektivnější tyto odznaky jenom lacino koupit a následně s 200% marží prodat.

Do svých osmnáctých narozenin stihl pracovat jako marketingový asistent v incomingové cestovní kanceláři ACCOM-M, jako obchodní zástupce reklamní agentury Kompakt a jako odbytový a následně organizační vedoucí v HYPO Stavební spořitelně.

Protože chtěl podnikat ještě před svými 18. narozeninami, objevil v zákoně možnost, která umožnila vydat živnostenský list základě rozhodnutí soudu i nezletilému. Obrátil se proto na soud a soud po poradě v kolegiu (podobný příklad dosud neřešili) rozhodl, že může získat živnostenský list i jako nezletilý.

S internetem se Robert Němec seznámil v roce 1995. O tři roky později vstoupil do projektů Getsemany a ChristNet. Ty na konci roku 1999 převzal, sloučil a vytvořil z nich portál ChristNet.cz, které provozovalo občanské sdružení stejného jména. Robert Němec fungoval až do roku 2003 jako jeho prezident. V roce 2001 založil internetovou reklamní agenturu RobertNemec.com. Od jara 2002 se Robert Němec věnuje optimalizaci pro vyhledávače (SEO) a marketingu ve vyhledávačích.

V rámci firmy poskytoval konzultace z oblasti strategického marketingu firmám jako je T-mobile, jedné z největších on-line cestovních kanceláří, Internet BillBoard nebo Agora Plus. Dále prováděl konzultace, včetně optimalizace pro vyhledávače, např. pro Ministerstvo zahraničních věcí, GTS Noveru, Mountfield, Vysoké učení technické v Brně nebo časopisy Profit a Czech Business Weekly.

Je autorem předmluvy ke knize Radima Smičky SEO - Optimalizace pro vyhledávače, kde byl také odborným garantem. Napsal několik desítek článků na téma internetového marketingu pro různá média. V současné době píše knihu Praktický marketing pro malé a střední firmy v Česku, kterou vydá nakladatelství Computer Press.

Rozhovor s ním přinesly např. Reflex, Česká televize (ČT 1 i ČT 2), TV3, Profit, Marketing Magazine, Pharmbusiness magazine, LUPA, Stratégia, BIZ nebo EBIZ. Je citován v článcích, knihách a na kongresech.

Vystupuje na seminářích a kongresech u nás i v zahraničí, kde přednáší na téma internetového marketingu, strategického marketingu a marketingového mixu.

Osobní život

Robert Němec miluje cestování, obrazy a architekturu. S oblibou se prochází Londýnem nebo po vrcholcích hor.

Rád míchá koktejly (raději je míchá než pije) a navštěvuje galerie, muzea, divadla, opery a koncerty.

Z marketingových autorů jsou mu nejbližší David Ogilvy, Philip Kotler, Sergio Zyman, Lester Wunderman, Claude Hopkins, Luke Sullivan a Jitka Vysekalová.

Roberta Němce je možno potkat na golfovém hřišti, jachtě, squashovém kurtu, na koni nebo pod mořskou hladinou.

Robert Němec je svobodný a bezdětný.

Robert Němec na internetu

Vytiskni stránku

Kontakty Praha: Sokolská 4, 120 00 Praha 2 | info@robertnemec.com, +420 242 425 903
Kontakty Brno: Jakubské náměstí 4, 602 00 Brno | info@robertnemec.com, +420 549 216 707
Mapa stránek | Právní doložka | Prohlášení o přístupnosti
RSS | Webmaster | (c) Copyright 2001 - 2014 Robert Němec & RobertNemec.com, s. r. o. - digitální agentura