SEO copywriting, který vám pomůže

Potřebujete prodat vaše produkty? Pak musíte zákazníka přesvědčit, aby nakoupil zrovna u vás. Na webu to znamená přesvědčit jej textem a obrázkem. Vědě, jak napsat text, který prodá vaše produkty, se říká copywriting.

Copywriting = schopnost prodávat textem

"Cesare Borgia zavraždil svého švagra pro lásku své sestry, která byla milenkou jejich otce - papeže."

Touto větou začínal jeden profesor na Harvard Business School sérii svých přednášek. Jeho cílem bylo ukázat, jak je důležité zaujmout pozornost zákazníka. To je ale jenom začátek. Vám nestačí zákazníka zaujmout. Vy potřebujete, aby "vytáhl peníze a položil je vedle pokladny".

Udělejte si jednoduchý test: Kolik procent návštěvníků odejde ihned z vaší vstupní stránky pryč? (Pokud to nevíte, využijte našich služeb v oblasti webové analytiky.) A proč tak velké číslo? Protože jste je nezaujali a nepřesvědčili, aby pokračovali dál. Zkusme druhý test: Kolik procent návštěvníků projde dvě, tři, možná i čtyři stránky, ale vaše produkty si nekoupí? Důvod? Nepřesvědčili jste je, aby nakoupili zrovna u vás.

Jak vám můžeme pomoci zvýšit váš prodej? Napsáním takových textů, které budou vaše produkty prodávat. Odborně se těmto schopnostem říká copywriting.

Copywriting pro web

Copywriting pro web se od klasického copywritingu liší tím, čemu my říkáme "těkavost". Na papíře jste schopni přečíst dlouhý text v celku. Na webu se čte jinak. Člověk většinou těká očima po stránkách. Hledá záchytné body, skáče z jednoho místa na druhé.

Text pro web musí být krátký, s krátkými odstavci. Jinak se čtenář unaví a odejde někam jinam. Psaní pro web se také vyznačuje častějším používáním tučného písma a kurzívy.

SEO copywriting

Optimalizace pro vyhledávače (ve zkratce SEO) a placené pozice ve vyhledávačích (SEM) nepředstavují jenom úpravu webových stránek nebo zakoupení místa. Podstatnou část zaujímá SEO copywriting.

V okamžiku, kdy k vám z vyhledávače přijde návštěvník, jej musíte ihned zaujmout. Pokud to neuděláte, klikne na tlačítko Zpět a vrátí se do vyhledávače, kde jsou desítky vašich konkurentů. Pokud jste již návštěvníka zaujali, musíte ho dovést k cíli, který s webem máte. Jinak je optimalizace pro vyhledávače nebo zaplacené odkazy ztrátová investice.

Proto se z copywritingu vydělila část, které se říká SEO copywriting. Hlavním cílem SEO copywritingu je napsat text takovým způsobem, aby si robot vyhledávače i potenciální návštěvník řekli: "Ano, tito jsou ti praví."

Kromě toho ještě existuje společný SEO/SEM copywriting. SEO/SEM copywriting je věda, jak napsat ať už popisek přirozeného odkazu ve vyhledávačích nebo placeného odkazu tak, aby uživatel klikl právě na něj. V případě placených odkazů pak, aby na ně klikl jenom ten návštěvník, který se pravděpodobně stane zákazníkem - a pokud možno nikdo jiný.

Další druhy copywritingu, které nabízíme:


Poslední test

Vzpomeňte si na všechny případy ve vašem okolí, kdy někdo koupil produkt, který by bylo možné koupit jinde podstatně levněji. Proč? Protože byl přesvědčen slovy, případně obrázky a chováním. Slova mají větší váhu, než si většina lidí myslí.

Ceník SEO copywritingu

Jistě váš zajímá cena. Cena za vypracování tzv. copy na jednu standardní stránku A4 je 6 000 Kč plus 20 % DPH.


Získejte školení zdarma

Ke každé objednávce nad 50 000 Kč si nyní můžete vybrat jedno školení z naší nabídky dle vlastního výběru zdarma.


Přejete-li si využít naše copywritingové služby, kontaktujte nás prosím na telefonu +420 242 425 903, e-mailu info@robertnemec.com. Případně využijte níže uvedený formulář.

povinné
povinné
povinné
povinné
 Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb.,
 o ochraně osobních údajů.Náš SEO copywriting vám bude prodávat.

Vytiskni stránku

Kontakty Praha: Sokolská 4, 120 00 Praha 2 | info@robertnemec.com, +420 242 425 903
Kontakty Brno: Jakubské náměstí 4, 602 00 Brno | info@robertnemec.com, +420 549 216 707
Mapa stránek | Právní doložka | Prohlášení o přístupnosti
RSS | Webmaster | (c) Copyright 2001 - 2014 Robert Němec & RobertNemec.com, s. r. o. - digitální agentura